Logg inn

Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy
SHOP THE LOOK
Aquascutum Corby Single Breasted Trenchcoat Navy i gruppen Klær / Jakker / Frakker hos Care of Carl (15534011r)

Corby Single Breasted Trenchcoat Navy

Trenchcoat fra brittiske Aquascutum, produsert i Storbritannia. Stenger regn og ruskevær ute med en vanntett overflate, passer for overgangsperioden mellom sensommer og høst.



Kampanje
Antall
0
Kampanjestart
Kampanjestopp
Fri frakt og fri retur
Størrelse: 
Antall: 
  • Om produktet
  • Om Aquascutum
  • Vaskeråd & info
  • Vurderinger (0 stk)
  • Kontakt oss
Produktbeskrivelse

• Enkelkneppet.
• Fôret med Aquascutums karakteristiske rutemønster.
• Midjebelte som knytes rundt livet eller knytes i en løs knute på ryggen.
• To lommer foran samt tre lommer på innsiden.
• Stormkrage med avtagbar rem, settes fast på innsiden av jakken når den ikke brukes.
• Midjebeltet matcher med remmer og spenner nederst på begge armene.


Passform
• Noe romsligere modell.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du velger din vanlige størrelse. 

• Modellen på bildet er 188 cm høy, veier 80 kg og viser her størrelse UK38 - EU48.

Produktets artikkelnummer
15534011r
Produktets mål

Mål i cmUK36 - EU46UK38 - EU48UK40 - EU50UK42 - EU52UK44 - EU54
Armlengde5050505151
Brystvidde106108112118126
Midjevidde106108112118122
Bunnvidde112114120120132
Plaggets lengde8989899395
Skulderbredde4647484950
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »

Allerede i 1851 da John Emery grunnla Aquascutum i Mayfair, London, begynte utviklingen av varemerkets røde tråd – produksjon av vanntette plagg. Emery tok patent på sitt første vanntette stoff bare noen få år etter at han hadde startet virksomheten, og det var dette stoffet som skulle danne grunnlaget for mange av bedriftens senere suksesser.

Aquascutum er antakelig mest kjent for å ha oppfunnet det klassiske regnplagget trenchcoaten. Et ikonisk plagg som er blitt båret av kjente personer som sir Winston Churchill og mange andre stilbevisste menn. Navnet Aquascutum har en ganske naturlig forklaring, da det er hentet fra det latinske aqua (vann) og scutum (skjold).

Yttermateriale: 65% Polyester, 35% Bomull
Fór: 60% Bomull, 40% Armfór, 100% Viskose
Tåler ikke vaskes med vann.
Tåler ikke klorbleking.
Tåler ikke trommeltørking.
Strykes på lav temperatur.
Renses, tåler ikke sterkere rensevæsker enn perklorytelen.
Farge: Blå
Passform: Normal
Produsert i: Storbritannia
Lev. art nr: CUHK16WACUM
Lev. farge nr: NVY
Vurderinger (0 stk)
Skriv et omdømme »
Takk for din tilbakemelding!
Kontakt oss

Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.

Telefon: 800 31 200
Hverdager mellom 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.no
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Norway »