Fri frakt og retur - Levering innen 1-4 arbeidsdager
Klikk for å zoome
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit
Herre | Dresser | Oscar Jacobson | Elder Tuxedo Suit

Flere alternativer?

Elder Tuxedo Suit

Dressjakke :
46 48 50 52 54
Dressbukse :
46 48 50 52 54
8 398,-
I lager, 1-4 arbeidsdager
Kompletter med
Om produktet

Elegant smoking med to knapper i front og smal passform, fra Oscar Jacobson. Smokingen er produsert i en fin ullkvalitet med knapper, jakkeslag samt innfelte striper i kontrasterende satinvev.

  • Produktbeskrivelse

      Jakke
      • Helfôret, noe som skaper er føyelig plagg med en gjennomarbeidet innside.

      • To lommer i front med klaff, en brystlomme samt fire innerlommer.
      • Fire knapper med usprettede knapphull nederst på ermene.

      Bukse
      • Gylf med glidelås, knapp og hekte.
      • To forlommer.
      • Innfelte striper i kontrasterende silke. 
      • Bukse med press.

      Passform
      • E-serien, dressjakker med modellnavn som starter med E har smal passform.
      • Fotvidde 36 cm i str 48, avsmalnende ben.
      • Normal i størrelsen, vi anbefaler at du velger den størrelsen du vanligvis bruker.

      Produktets artikkelnummer SA000249
  • produktets mål
      Mål i cm4648505254
      Armlengde45,5464747,547,5
      Brystvidde96100104106110
      Midjevidde889296100104
      Plaggets lengde72737474,575
      Skulderbredde4344454646,5
      Midje84879296100
      Innerben78,580818283
      Lårvidde6062646770
      Knevidde4244454647
      Fotvidde3536363738
      Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »
  • Vaskeråd & info
    • Om Oscar Jacobson

        Gedigent håndverk, geniale detaljer og en tidløs stil kjennetegner Oscar Jacobson. I en kombinasjon av angelsaksisk kulturarv, italiensk skredderkunst og skandinavisk enkelhet lager de dresser og jakker av høy kvalitet til den klesbevisste mannen.

        Det hele begynte i 1903 i den lille svenske byen Borås, med at de begynte å produsere arbeidstøy. I 1908 begynte Oscar Jacobson å produsere klær i forhåndsdefinerte størrelser i stedet for å skreddersy, noe som var revolusjonerende på den tiden. Den neste revolusjonerende ideen ble innført på 1920-tallet – overgangen fra at én syerske lagde hele dressen, til spesialisering på enkelte momenter i produksjonen. En idé som har tatt varemerket til det kvalitetsnivået det har i dag.

    • Omtaler
    Mer fra Oscar Jacobson

    Gedigent håndverk, geniale detaljer og en tidløs stil kjennetegner Oscar Jacobson. I en kombinasjon av angelsaksisk kulturarv, italiensk skredderkunst og skandinavisk enkelhet lager de dresser og jakker av høy kvalitet til den klesbevisste mannen.

    Det hele begynte i 1903 i den lille svenske byen Borås, med at de begynte å produsere arbeidstøy. I 1908 begynte Oscar Jacobson å produsere klær i forhåndsdefinerte størrelser i stedet for å skreddersy, noe som var revolusjonerende på den tiden. Den neste revolusjonerende ideen ble innført på 1920-tallet – overgangen fra at én syerske lagde hele dressen, til spesialisering på enkelte momenter i produksjonen. En idé som har tatt varemerket til det kvalitetsnivået det har i dag.

    Business & Beyond Til avdelingen
    Vil du fortsette der du var?
    Nei, jeg vil starte på nytt
    Ja, jeg vil fortsette
    4.80/5 3295 Omtaler

    Den mest pålitelige nettbutikken. Det beste er nøyaktig beskrivelse av varen og med et oppgitt mål i cm på feks waist/livvidde og brystvidde. Dermed vet man om en vare passer. Og sikker og rask levering.

    Knut T

    2023-02-02

    Kjøper

    2023-01-24

    Bra utvalg og rask levering.

    Gry A

    2023-02-02

    Kjøper

    2023-01-23

    Veldig rask levering og bra produkter

    Christian M

    2023-02-02

    Kjøper

    2023-01-20

    Kjøpte og bestilte først feil størrelse, returnerte og bestilte ny...  Utrolig rask handling og forsendelse begge gangen! Veldig fornøyd!

    Tom E

    2023-02-01

    Kjøper

    2023-01-22

    Veldig bra. Veldig fornøyd med varene og leveringskvaliteten. 

    Andreas S

    2023-02-01

    Kjøper

    2023-01-22

    Veldig smooth handleopplevelse!

    Kjetil W

    2023-02-01

    Kjøper

    2023-01-21

    Best!! Anbefales!

    Abilio A

    2023-01-30

    Kjøper

    2023-01-20

    Veldig gode kvalitet og rask levering  Veldig fornøyd med kjøpe.

    Mohamad B

    2023-01-26

    Kjøper

    2023-01-16

    Rask levering, fri frakt????

    Mari T

    2023-01-25

    Kjøper

    2023-01-14

    Raskt levert!

    Martin M

    2023-01-25

    Kjøper

    2023-01-15

    Rask levering, flott produkt (som beskrevet), anbefales!

    Herold F

    2023-01-25

    Kjøper

    2023-01-15

    Takk for handelen! Flotte handsker og en usedvanlig rask levering. Veldig fornøyd! Hilsen Jeanette

    Jeanette J

    2023-01-25

    Kjøper

    2023-01-16

    Helt enestående kundeopplevelse fra kjøp til mottatt produkt. Du føler deg trygg og ivaretatt. Meget rask levering og produkt som stemmer godt med bilder og beskrivelse :-) 

    Rune N

    2023-01-25

    Kjøper

    2023-01-16

    Alltid bra service ved retur eller bytte. Super opplevelse som vanlig

    Dennis S

    2023-01-25

    Kjøper

    2023-01-13

    Veldig bra som alltid

    Jonas B

    2023-01-25

    Kjøper

    2023-01-15

    Rask levering, fantastiske produkter og god kundeservice 

    Tarik K

    2023-01-23

    Kjøper

    2023-01-10

    Suverent nettbutikk, rask levering. Kvalitets produkter. 

    Tuan T

    2023-01-19

    Kjøper

    2023-01-10

    Som vanlig, alt på stell fra bestilling og betaling til kort leveringstid.Lettvint og greit m hele prosessen.????

    Kjell R

    2023-01-18

    Kjøper

    2023-01-09

    Strålende!!!

    Dag S

    2023-01-17

    Kjøper

    2023-01-08

    Intuitivt og enkelt. 

    Are M

    2023-01-17

    Kjøper

    2023-01-07

    Rask levering????????

    Reidar E

    2023-01-17

    Kjøper

    2023-01-07

    kjembra service 

    Jan e

    2023-01-17

    Kjøper

    2023-01-07

    Veldig god opplevelse av mine kjøp. Rask service,levering og delikat pakket 

    camilla o

    2023-01-17

    Kjøper

    2023-01-08

    Utrolig godt fornøyd med nye sko fra Care of Carl.

    Jone V

    2023-01-17

    Kjøper

    2023-01-08

    Meget gode kvalitetsvarer til hyggelige priser og rask levering. Butikken har mange attraktive merker.

    Rune M

    2023-01-16

    Kjøper

    2023-01-06

    Oversiktelige nettsider, hurtig levering av et produkt som fullt ut oppfyller forventningene.

    Morten T

    2023-01-16

    Kjøper

    2023-01-07

    Rask og riktig leveranse.

    Karoline B

    2023-01-16

    Kjøper

    2023-01-04

    Enkelt å greit 

    Youssef M

    2023-01-16

    Kjøper

    2023-01-07

    Topp service og kvalitet fra a-å. Sender varene raskt, det er enkelt om noe skal sendes i retur. Stort og veldig bra utvalg. 

    Kristin B

    2023-01-16

    Kjøper

    2023-01-07

    Enkel handel og rask levering !! :-)

    Finn-Jarle L

    2023-01-16

    Kjøper

    2023-01-03

    Velkommen!
    Vil du bestille varer med levering til Norge?
    På CareOfCarl.no leverer vi kun til norske adresser.
    Ønsker du levering til adresse i annet land? Velg land:
    Spar mitt valg av land
    Fortsett til Norge »