Logg inn

SHOP THE LOOK
Oscar Jacobson Diego Linen Trousers Beige i gruppen Klær / Bukser / Linbukser hos Care of Carl (15662911r)

Diego Linen Trousers Beige

Bukser med avsmalnende passform, fra Oscar Jacobson. Produsert i grov og sval linvev, passer utmerket for vår- og sommersesongen.

Kampanje
Antall
0
Kampanjestart
Kampanjestopp
Størrelse: 
Antall: 

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om Oscar Jacobson
  • Vaskeråd & info
  • Vurderinger (0 stk)
  • Kontakt oss
Produktbeskrivelse

• To skrå forlommer samt to passpolerte baklommer. 
• Gylf med glidelås samt hekte og knapp.
Fiksert buksefall nederst på 5 cm.

Passform
• 36 cm fotvidde i størrelse 48, ekstra avsmalnende ben.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at man velger sin vanlige størrelse.

• Modellen på bildet er 185 cm høy, veier 78 kg og viser her størrelse 48.

Hva bør man gjøre når buksene sitter fint, men allikevel ikke helt perfekt? I Carl Magazine gir vi tips om et par enkle skredderendringer som kan gjøre at buksene sitter som støpt.
Produktets artikkelnummer
15662911r
Produktets mål

Mål i cm44464850525456
Midje8084879295100104
Innerben78787980818283
Lårvidde60626466687073
Knevidde41424446484951
Fotvidde34353637383840
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »

Gedigent håndverk, geniale detaljer og en tidløs stil kjennetegner Oscar Jacobson. I en kombinasjon av angelsaksisk kulturarv, italiensk skredderkunst og skandinavisk enkelhet lager de dresser og jakker av høy kvalitet til den klesbevisste mannen.

Det hele begynte i 1903 i den lille svenske byen Borås, med at de begynte å produsere arbeidstøy. I 1908 begynte Oscar Jacobson å produsere klær i forhåndsdefinerte størrelser i stedet for å skreddersy, noe som var revolusjonerende på den tiden. Den neste revolusjonerende ideen ble innført på 1920-tallet – overgangen fra at én syerske lagde hele dressen, til spesialisering på enkelte momenter i produksjonen. En idé som har tatt varemerket til det kvalitetsnivået det har i dag.

100% Lin
30 graders maskinvask i halv maskin.
Tåler ikke klorbleking.
Tåler ikke trommeltørking.
Strykes på lav temperatur.
Renses, tåler ikke sterkere rensevæsker enn perklorytelen.
Farge: Beige
Passform: Avsmalnende
Produsert i: Litauen
Lev. art nr: 5115 8747
Lev. farge nr: 470
Vurderinger (0 stk)
Skriv et omdømme »
Takk for din tilbakemelding!
Kontakt oss

Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.

Telefon: 800 31 200
Hverdager mellom 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.no
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Norway »