Logg inn

SHOP THE LOOK
Oscar Jacobson Erik Double Breasted Houndtooth Blazer Beige i gruppen Klær / Dressjakker / Ullblazer hos Care of Carl (19299111r)

Erik Double Breasted Houndtooth Blazer Beige

Dobbeltspent blazer med spisse jakkeslag, smal passform og mykt skulderparti, fra Oscar Jacobson. Produsert i en super 130's hundetannsmønstret ullvev, signert Lanificio di Pray S.p.a, et italiensk veveri.

Kampanje
Antall
0
Kampanjestart
Kampanjestopp
Fri frakt og fri retur
Størrelse: 
Antall: 
  • Om produktet
  • Om Oscar Jacobson
  • Vaskeråd & info
  • Vurderinger (0 stk)
  • Kontakt oss
Produktbeskrivelse

Halvfôret, noe som gir et gjennomarbeidet og smidig plagg.
• To åpne lommer fram, en brystlomme samt tre passpolerte innerlommer.
• Knapper i perlemor.

Passform
• E-serien, dressjakker med modellnavn som begynner på E har smal passform.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du velger den størrelsen du normalt bruker.

• Modellen på bildet er 189 cm høy, veier 81 kg og viser her størrelse 48.

Vil du at jakken skal se ny ut lengst mulig? Les våre beste tips for stell av jakken.
Produktets artikkelnummer
19299111r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Armlengde464747,54849
Brystvidde9498104108110
Midjevidde86909698102
Plaggets lengde7374757677
Skulderbredde4444,5464748
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »

Gedigent håndverk, geniale detaljer og en tidløs stil kjennetegner Oscar Jacobson. I en kombinasjon av angelsaksisk kulturarv, italiensk skredderkunst og skandinavisk enkelhet lager de dresser og jakker av høy kvalitet til den klesbevisste mannen.

Det hele begynte i 1903 i den lille svenske byen Borås, med at de begynte å produsere arbeidstøy. I 1908 begynte Oscar Jacobson å produsere klær i forhåndsdefinerte størrelser i stedet for å skreddersy, noe som var revolusjonerende på den tiden. Den neste revolusjonerende ideen ble innført på 1920-tallet – overgangen fra at én syerske lagde hele dressen, til spesialisering på enkelte momenter i produksjonen. En idé som har tatt varemerket til det kvalitetsnivået det har i dag.

100% Ull
Tåler ikke vaskes med vann. Tåler ikke vaskes med vann.
Tåler ikke klorbleking. Tåler ikke klorbleking.
Tåler ikke trommeltørking. Tåler ikke trommeltørking.
 Strykes på middel temperatur. Strykes på middel temperatur.
Renses, tåler ikke sterkere rensevæsker enn perklorytelen. Renses, tåler ikke sterkere rensevæsker enn perklorytelen.
Farge: Brun
Nederst på arm: Sprettede knapphull
Passform: Smal
Produsert i: Litauen
Splitt: Dobbel
Lev. art nr: 3076 5343
Lev. farge nr: 466
Vurderinger (0 stk)
Skriv et omdømme »
Takk for din tilbakemelding!
Kontakt oss

Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.

Telefon: 800 31 200
Hverdager mellom 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.no
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Norway »