Logg inn

Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey
SHOP THE LOOK
Oscar Jacobson Floyd Suit Grey i gruppen Klær / Dresser hos Care of Carl (SA000006)

Floyd Suit Grey

4198.-

KAMPANJE
Kjøp Oscar Jacobson dress - Få dresspose

Produktet er dessverre utsolgt.

Se vårt øvrige utvalg for tilsvarende produkter.
  • Om produktet
  • Om Oscar Jacobson
  • Vaskeråd & info
  • Vurderinger (0 stk)
  • Kontakt oss
Produktbeskrivelse

• Dress med to knapper i front fra Oscar Jacobson.

• F-serien, dresser med modellnavn som begynner på F har normal passform.
• Halvkonstruert (skulderputer samt mellomlegg i front men ikke i ryggen).

• Helforet.  

• Tre lommer fram med klaff samt en åpen brystlomme.

• Fire innerlommer, hvorav en brystlomme, samt fire innerlommer. 

• Bukser med to skrå lommer fram samt to baklommer med knapper.

• Bukse med press.
• Modellen på bildet er 186 cm høy og bruker størrelse 48.

Produktets artikkelnummer
SA000006
Produktets mål

Mål i cm46485052
Armlengde44454647
Brystvidde102106110114
Midjevidde9296100110
Plaggets lengde72737475
Skulderbredde44454647
Midje82869094
Innerben818283,585
Lårvidde59606163
Knevidde44454546
Fotvidde3636,53840
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »

Gedigent håndverk, geniale detaljer og en tidløs stil kjennetegner Oscar Jacobson. I en kombinasjon av angelsaksisk kulturarv, italiensk skredderkunst og skandinavisk enkelhet lager de dresser og jakker av høy kvalitet til den klesbevisste mannen.

Det hele begynte i 1903 i den lille svenske byen Borås, med at de begynte å produsere arbeidstøy. I 1908 begynte Oscar Jacobson å produsere klær i forhåndsdefinerte størrelser i stedet for å skreddersy, noe som var revolusjonerende på den tiden. Den neste revolusjonerende ideen ble innført på 1920-tallet – overgangen fra at én syerske lagde hele dressen, til spesialisering på enkelte momenter i produksjonen. En idé som har tatt varemerket til det kvalitetsnivået det har i dag.

54% Polyester, 44% Ull, 2% Elastan
40 graders maskinvask.
Tåler ikke klorbleking.
Tåler ikke trommeltørking.
Strykes på middel temperatur.
Tåler rensing.
Farge: Grå
Passform: Normal
Lev. art nr: 379 4158 & 525 4158
Lev. farge nr: 110
Vurderinger (0 stk)
Skriv recension »
Takk for din tilbakemelding!
Kontakt oss

Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.

Telefon: 800 31 200
Hverdager mellom 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.no
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.