Logg inn

Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy
Gieves & Hawkes Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy i gruppen Klær / Dresser / Smoking hos Care of Carl (13089611r)

Peak Lapel Wool Dinner Suit Navy

Kampanje
Antall
0
Kampanjestart
Kampanjestopp
CheckForlenget åpent kjøp til 8. januar
Fri frakt og fri retur
Størrelse: 
Antall: 

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om Gieves & Hawkes
  • Vaskeråd & info
  • Vurderinger
  • Kontakt oss
Oversikt

• Smoking fra Gieves & Hawkes
• Med beliggenhet på Storbritannias paradegate for skredderier og målsydde plagg har Gieves & Hawkes siden 1771 skapt klassisk bespoke til militære og kongelige for å i dag skape tradisjonelle plagg i moderne versjoner.
• Smokingjakke med en knapp i front med spisse jakkeslag i kontrastvev.
• Normal passform.
• Helforet smokingjakke, noe som skaper et føyelig plagg med en gjennomarbeidet innside.
• To passpolerte lommer fram samt en brystlomme.
• Fire passpolerte innerlommer hvorav en penn-lomme.
• Fire dekorative knapper med usprettede knapphull nederst på armene.

• Smokingbukse med gylf med glidelås, bukse med press og innfelte striper i siden.
 Buksene er ikke sydd opp ved levering, tilpasset for og legges opp i korrekt lengde hos en skredder.
• To forlommer samt to baklommer med knapper.
• Kneforet med mykere vev på innsiden av lårene for bedre komfort.
• Vidden i livet justeres med spenner.
• 41 cm i fotvidde i str 50, rett modell.

• Modellen på bildet er 188 cm høy, veier 78 kg og viser her størrelse UK38 - EU48.

Produktets artikkelnummer
13089611r
Plaggets mål

Ta mål av ditt favorittplagg og sammenlign med målene nedenfor:

Mål i cm46485052
Armlengde44444445
Brystvidde98102106111
Midjevidde909498104
Plaggets lengde76767677
Skulderbredde44454748
Midje78828692
Innerben92929292
Lårvidde62646466
Knevidde44464648
Fotvidde38404142
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »

Historien om Gieves & Hawkes begynte i 1974, da to velrenommerte engelske skredderier slo seg sammen til ett. Hvert av dem hadde en lang historie med å produsere klær for henholdsvis hæren og marinen, der kjente skikkelser som lord Nelson og hertugen av Wellington hadde båret deres uniformer. I tillegg til å ha levert klær til militæret har bedriften også siden 1809 vært hovedleverandør for det britiske hoffet.

Med tilhold på den prestisjefylte adressen Savile Row No.1 i London har man gjennom årene vært et selvsagt mål for mannen som søker skreddersydde klær i en tidløs og klassisk stil.

Yttermateriale: 100% Ull
Fór: 100% Cupro
Detaljer: 97% Viskose, 3% Cupro
Tåler ikke vaskes med vann.
Tåler ikke klorbleking.
Tåler ikke trommeltørking.
Strykes på middel temperatur.
Tåler rensing.
Farge: Blå
Nederst på arm: Usprettede knapphull
Passform: Normal
Produsert i: Mauritius
Splitt: Dobbel
Lev. art nr: 3026031
Lev. farge nr: 4900
Vurderinger 0/5 (0 Vurdering)
Kontakt oss

Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.

Telefon: 800 31 200
Hverdager mellom 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.no
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.