Logg inn

SHOP THE LOOK
Oscar Jacobson Elder Tuxedo Blazer Black i gruppen Klær / Dressjakker / Smokingjakker hos Care of Carl (14950211r)

Elder Tuxedo Blazer Black

Elegant smokingjakke med smal passform og to knapper i front, fra Oscar Jacobson. Produsert i en fin ullkvalitet med knapper og jakkeslag i en kontrasterende satinvev.

Kampanje
Antall
0
Kampanjestart
Kampanjestopp
Fri frakt og fri retur
Størrelse: 
Antall: 

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om Oscar Jacobson
  • Vaskeråd & info
  • Vurderinger (0 stk)
  • Kontakt oss
Produktbeskrivelse

• Helforet, noe som gir et føyelig plagg med en gjennomarbeidet innside.
• To lommer fram med klaff, en brystlomme samt fire innerlommer.
• Fire knapper med usprettede knapphull nederst på ermene.

Passform
• E-serien, dressjakker med modellnavn som starter med E har smal passform.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du velger din normale størrelse.

• Modellen på bildet er 186 cm høy, veier 78 kg og viser her størrelse 48.

Vil du at jakken skal se ny ut lengst mulig? Les våre beste tips for stell av jakken.
Produktets artikkelnummer
14950211r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Armlengde45,5464747,547,5
Brystvidde96100104106110
Midjevidde889296100104
Plaggets lengde72737474,575
Skulderbredde4344454646,5
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »

Gedigent håndverk, geniale detaljer og en tidløs stil kjennetegner Oscar Jacobson. I en kombinasjon av angelsaksisk kulturarv, italiensk skredderkunst og skandinavisk enkelhet lager de dresser og jakker av høy kvalitet til den klesbevisste mannen.

Det hele begynte i 1903 i den lille svenske byen Borås, med at de begynte å produsere arbeidstøy. I 1908 begynte Oscar Jacobson å produsere klær i forhåndsdefinerte størrelser i stedet for å skreddersy, noe som var revolusjonerende på den tiden. Den neste revolusjonerende ideen ble innført på 1920-tallet – overgangen fra at én syerske lagde hele dressen, til spesialisering på enkelte momenter i produksjonen. En idé som har tatt varemerket til det kvalitetsnivået det har i dag.

100% Ull
Tåler ikke vaskes med vann. Tåler ikke vaskes med vann.
Tåler ikke klorbleking. Tåler ikke klorbleking.
Tåler ikke trommeltørking. Tåler ikke trommeltørking.
 Strykes på middel temperatur. Strykes på middel temperatur.
Renses. Renses.
Farge: Svart
Nederst på arm: Usprettede knapphull
Passform: Smal
Produsert i: Litauen
Splitt: Dobbel
Lev. art nr: 30894651
Lev. farge nr: 310
Vurderinger (0 stk)
Skriv et omdømme »
Takk for din tilbakemelding!
Kontakt oss

Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.

Telefon: 800 31 200
Hverdager mellom 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.no
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Norway »