Logg inn

Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy
Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy
Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy
Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy
Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy
Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy
Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy
SHOP THE LOOK
Oscar Jacobson Edmund Blazer Super 120's Wool Navy i gruppen Klær / Dressjakker / Enkeltspente dressjakker hos Care of Carl (11278911r)

Edmund Blazer Super 120's Wool Navy

Dressjakke med to knapper i front og smal passform fra Oscar Jacobson. Stilren samt tidløs dressjakke produsert i super 120's ullvev signert Vitale Barberis Canonico, et italiensk veveri.

KAMPANJE
Kjøp Oscar Jacobson dress - Få dresspose

Kampanje
Antall
0
Kampanjestart
Kampanjestopp
Fri frakt og fri retur
Størrelse: 
Antall: 

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om Oscar Jacobson
  • Vaskeråd & info
  • Vurderinger (0 stk)
  • Kontakt oss
Produktbeskrivelse

Helfôret, noe som skaper et føyelig plagg med en gjennomarbeidet innside.
• To lommer fram med klaff samt en brystlomme.
• Fire passpolerte innerlommer, hvorav en penn-lomme.

 Passform
• E-serien, dressjakker med modellnavn som begynner på E har smal passform.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du velger din vanlige størrelse.

• Modellen på bildet er 186 cm høy, veier 78 kg og viser her størrelse 48.

Vil du at jakken skal se ny ut lengst mulig? Les våre beste tips for stell av jakken.
Produktets artikkelnummer
11278911r
Produktets mål

Mål i cm4648505254148150152154
Armlengde454546474848495050
Brystvidde10010210410610896100106110
Midjevidde9092961001049397101105
Plaggets lengde737374757676777879
Skulderbredde444445464743444546
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »

Gedigent håndverk, geniale detaljer og en tidløs stil kjennetegner Oscar Jacobson. I en kombinasjon av angelsaksisk kulturarv, italiensk skredderkunst og skandinavisk enkelhet lager de dresser og jakker av høy kvalitet til den klesbevisste mannen.

Det hele begynte i 1903 i den lille svenske byen Borås, med at de begynte å produsere arbeidstøy. I 1908 begynte Oscar Jacobson å produsere klær i forhåndsdefinerte størrelser i stedet for å skreddersy, noe som var revolusjonerende på den tiden. Den neste revolusjonerende ideen ble innført på 1920-tallet – overgangen fra at én syerske lagde hele dressen, til spesialisering på enkelte momenter i produksjonen. En idé som har tatt varemerket til det kvalitetsnivået det har i dag.

100% Ull
Tåler ikke vaskes med vann.
Tåler ikke klorbleking.
Tåler ikke trommeltørking.
Strykes på middel temperatur.
Renses.
Farge: Blå
Nederst på arm: Usprettede knapphull
Passform: Smal
Produsert i: Litauen
Splitt: Dobbel
Lev. art nr: 3050 8515
Lev. farge nr: 215
Vurderinger (0 stk)
Skriv et omdømme »
Takk for din tilbakemelding!
Kontakt oss

Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.

Telefon: 800 31 200
Hverdager mellom 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.no
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Norway »