




Flere alternativer?
Steve Mcqueen Sunglasses Terra Di Siena
Hvorfor handle hos Care of Carl?
-
Produktbeskrivelse
- Opprinnelsesland:
- Italia
- Rammeform:
- Buede
- Filterkategori (0-4):
- 2, medium mørkt glass
- Materiale:
- Acetat
- Toning
- Grønn-tonet
- UV-beskyttelse
- 100 % UVA/UVB
- Linsebredde
- 54 mm
- Leveres med etui
- Ja
- Leveres med pusseklut
- Ja
- Polariserte
- Ja
- Størrelse 54.
• Italienske Persol er et av verdens aller første varemerker innen briller.
• 714 var de første sammenleggbare brillene på markedet og ble introdusert i 1960 som en praktisk versjon av modellen 649. Innfatningen kunne ses båret av Steve McQueen i filmen The Thomas Crown Affair.
• 714 krever ytterligere 10 trinn i produksjonen sammenlignet med Persols andre modeller.
• Laget for hånd i Italia.
• Innfatningen er bøyd for hånd, laget i et tyngre og fyldigere acetat.
• Gråtonede polariserte krystallglass med 100% UV-beskyttelse.
• Utsmykket med Persols kjente pilsymbol ved brillestangen.
• Meflecto - fleksibelt stålsystem som minsker brillestengenes trykk mot tinningen.
• Filterkategori 3 (skala 0-4), mørke glass.
• Leveres i et kraftig Persol-etui samt med pusseklut.Produktets artikkelnummer29060210
-
produktets mål
Se hvordan vi tar mål og se størrelsesguide »Mål i mm Stanglengde 140 Frontbredde 148 Nesemål 21 Linsebredde 54 Linsehøyde 46
-
Vaskeråd & info
-
Om Persol
Historien om Persol og deres solbriller har, som i så mange andre tilfeller, sitt utspring i løsningen på et problem. På slutten av 1950-tallet i Torino, Italia, manøvrerte fortsatt byens trikkeførere trikkene fra helt åpne førerhus. Beskyttelse mot vær og vind, men fremfor alt mot solen, var et konstant problem når de skulle kjøre gjennom den tett befolkede bykjernen. Solbrillemodellen PO 649 ble utviklet som en modell som løste trikkeførernes dilemma, og den er blitt en klassiker blant solbriller.
-
Levering og retur
- Fri frakt på bestillinger over 399,-
- Rask levering – vanligvis innen 1–3 virkedager
- Sporbar levering med Bring hele veien
- Fri retur – med returetikett inkludert i pakken
- 14 dagers åpent kjøp – prøv varen hjemme i ro og mak
Vi ønsker at hvert kjøp hos Care of Carl skal være en smidig og trygg opplevelse.
Returer håndteres enkelt via vår returløsning eller med hjelp fra vårt kundeserviceteam.
-
Produsentinformasjon
- Navn:
- Luxottica group S.p.A.
- Adresse:
- Piazzale Cadorna 3, 20123 MILANO
- Kontakt:
- [email protected]
- Produktets artikkelnummer:
- 29060210
- EAN/GTIN:
- 8056262450666
- Produsentens artikkelnummer
- 0PO0714SM 54-96/P1
- Opprinnelsesland:
- Italia
Her ovenfor har vi samlet svar på noen vanlige spørsmål som kan være nyttige. Hvis du har et spesifikt spørsmål om produktsikkerhet, anbefaler vi at du kontakter produsenten direkte.















Historien om Persol og deres solbriller har, som i så mange andre tilfeller, sitt utspring i løsningen på et problem. På slutten av 1950-tallet i Torino, Italia, manøvrerte fortsatt byens trikkeførere trikkene fra helt åpne førerhus. Beskyttelse mot vær og vind, men fremfor alt mot solen, var et konstant problem når de skulle kjøre gjennom den tett befolkede bykjernen. Solbrillemodellen PO 649 ble utviklet som en modell som løste trikkeførernes dilemma, og den er blitt en klassiker blant solbriller.






















Solbriller
Slik tar du vare på solbrillene dine.
Vil du fortsette der du var?
Kunderådgivning
Vanlige spørsmål
Svar på de mest vanlige spørsmålene finner du her.
Hverdager besvarer vi ditt mail i løpet av 24 timer.
Personlig stilrådgivning
Vi tilbyr pr i dag personlig stilrådgivning både via digitale og fysiske kundemøter ved vårt hovedkontor i Borås, Sverige.
Dersom du er interessert og vil bestille en tid med vår personal shopper, send en e-post til [email protected], hvor du også spesifiserer om du ønsker et digitalt eller fysisk møte. Vi hører av oss igjen med flere detaljer og forslag på tider.
Våre stilrådgivere ser frem til å hjelpe deg med å oppdatere garderoben din og investere i kvalitetsklær som holder over tid!